Sardīnes un anšovi - vērtīgas īpašības LV/RU

Jūs priecāsities uzzināt, ka gan sardīnes, gan anšovi ir klasificētas kā veselīgs uztura produkts

Piemēram – tikai četras sardīnes vienā ēdienreizē var nodrošināt aptuveni 100 kalorijas, 12 gramus olbaltumvielu, 5 gramus tauku, kā arī vitamīnu B12, selēnu, D vitamīnu, fosforu, kalciju, niacīnu, jodu un citas svarīgas uzturvielas.

No otras puses, anšovi nodrošinās arī daudz barības vielu. Šī zivs ir bagāta ar omega-3 taukskābēm, niacīnu, kalciju, selēnu, kāliju, A vitamīnu, vitamīnu B12 un porcija anšovu dos jums 17 gramus olbaltumvielu, 4 gramus tauku un 111 kalorijas.

Sardīnes (Eiropas, parastās sardīnes), sardinellas un sardīnes (tajā ietilpst arī Ivasi – Tālo Austrumu sardīnes, kas dzīvo pie Sahalīnas un Kamčatkas krastiem), klusā okeāna sardīnes jeb Klusā okeāna sardīnes ir viena no siļķu dzimtas komerciālo zivju sardīņu pasugām. Katrā ziņā atšķirība starp tām ir  ārējās pazīmēs, nevis gaļas kvalitāte.

Papildus viegli sagremojamiem proteīniem un omega-3 un omega-6 taukskābēm sardīnēs ir daudz B12, B6 un B3 vitamīnu, kā arī fosfora, dzelzs, kālija, kalcija, nātrija, magnija un cinka, kas padara to veselīgāku nekā siļķe.

Tajā pašā laikā ir pierādīts, ka sardīnes neuzkrāj dzīvsudrabu tik daudz kā dažas citas sīkzivju sugas un tās izmantošana mājdzīvnieku uzturā ir pilnībā pamatota. Tas ir lielisks un veselīgs dzīvnieku olbaltumvielu avots suņu un kaķu barībā, jo īpaši tāpēc, ka ražotājs izmantoja svaigus veselus zivju liemeņus, nevis saldētas, kaltētas vai iepriekš samaltas izejvielas. Ar pārliecību var pieņemt, ka tādā veidā tika saglabāta lielākā daļa vitamīnu, aminoskābju un uzturvielu.

Anšovs ir maza jūras zivtiņa, līdzīga siļķei, līdz 20 cm gara, ar nedaudz taukainu mīkstumu un specifisku garšu, kas atgādina sardīnes. Anšovu derīgās īpašības ir saistītas ar dažādu vitamīnu un minerālvielu klātbūtni. Olbaltumvielas, kas atrodas zivīs, praktiski nav zemākas par dzīvnieku gaļu.

Anšovi ir bagāti ar olbaltumvielām, vitamīniem un minerālvielām, kas nepieciešamas pareizai darbībai. Ķīmiķiem anšovi ir kalcija, dzelzs, magnija, fosfora, kālija, nātrija un cinka kombinācija. Un arī vitamīnu avots, piemēram, tiamīns, riboflavīns, niacīns, folijskābe un askorbīnskābe, B12, B6, A, E, K. Un šajās zivīs ir arī omega-3 taukskābes, kas arī ir ievērojams daudzums anšovos.

Anšovi satur A vitamīnu, kas nepieciešams redzes asumam un vielmaiņas ātruma uzlabošanai. Tajos ir B1 vitamīns, kas nepieciešams normālai sirds darbībai, kā arī nervu sistēmai un gremošanai. PP vitamīna klātbūtnes dēļ holesterīna daudzums asinīs samazinās, un tas arī piedalās skābekļa sadalē visā organismā.

Ņemot vērā kālija un nātrija klātbūtni lielos daudzumos, ūdens bilance tiek normalizēta, kas savukārt pozitīvi ietekmē sirds un nieru darbību, kā arī nervu sistēmu. Anšovos ir fosfors, kas piedalās kaulu audu atjaunošanā, kā arī uzlabo zobu un kaulu stāvokli. Pateicoties kalcija saturam, uzlabojas muskuļu darbība. Dzelzs ir daļa no zivīm, kas uzlabo asins stāvokli un hematopoēzes procesu kopumā. Satur arī fluoru, kas stimulē imūnsistēmu, un jodu, kas nepieciešams normālai vielmaiņas procesu norisei.

Cардины и анчоусы - полезные свойства рыбы

Вы будете рады узнать, что и сардины, и анчоусы относятся к категории полезных рыб для здоровья 

Например, всего четыре сардины могут принести в еду около 100 калорий, 12 грамм белка, 5 грамм жира, а также витамин B12, селен, витамин D, фосфор, кальций, ниацин, йод и другие важные питательные вещества.

С другой стороны, анчоусы также принесут много питательных веществ. Эта рыба богата жирными кислотами омега-3, ниацином, кальцием, селеном, калием, витамином А, витамином B12, а порция анчоусов принесет вам 17 грамм белка, 4 грамма жира и 111 калорий.

Сардина пильчарда (сардина европейская, обыкновенная), сардинелла и сардинопс (к ней также относятся иваси — дальневосточные сардины, обитающие у берегов Сахалина и Камчатки),тихоокеанская сардина, или тихоокеанский сардинопс — один из подвидов сардины, промысловой рыбы семейства сельдевых. B любом случае, отличие между ними — в некоторых внешних признаках, а не в качестве мяса.

Помимо легкоусвояемых белков и жирных кислот Омега-3 и Омега-6, сардина отличается высоким содержанием витаминов B12, B6 и B3, а также фосфора, железа, калия, кальция, натрия, магния и цинка, что делает её полезнее сельди.

При этом, доказано, что сардина не так сильно накапливает ртуть, как некоторые другие мелкие виды рыб и использование её в рационе домашних питомцев вполне оправдано. Это прекрасный и полезный источник животного белка в корме для собак и кошек, тем более ,что производитель использовал свежие цельные тушки рыбы, а не замороженное, высушенное или предварительно измельчённое сырьё. Можно с уверенностью полагать, что таким образом ,большую часть витаминов, аминокислот и питательных веществ удалось сохранить.

Анчоус — небольшая морская рыба, похожая на сельдь, длинной до 20 см, со слегка маслянистой мякотью и специфическим вкусом, напоминающим сардины. Полезные свойства анчоусов обусловлены наличием разнообразных витаминов и минералов. Белок, содержащийся в рыбе, практически не уступает мясу животных.

Aнчоус богат белком, витаминами и минералами, необходимыми для полноценного функционирования . Для химиков анчоусы – это сочетание кальция, железа, магния, фосфора, калия, натрия и цинка. А также источник витаминов, таких как тиамин, рибофлавин, ниацин, фолиевая и аскорбиновая кислоты, В12, В6, А, Е, К. А еще эти рыбки содержат жирные кислоты Омега-3, которых в анчоусах тоже значимое количество.

В состав анчоусов входит витамин А, который необходим для остроты зрения и для улучшения скорости обмена веществ. Есть них витамин В1, необходимый для нормальной работы сердца, а также нервной системы и пищеварения. Благодаря наличию витамина РР уменьшается количество холестерина в крови, а также он принимает участие в распространении кислорода по организму.

Учитывая наличие калия и натрия в большом количестве, нормализуется водный баланс, что в свою очередь положительно сказывается на деятельности сердца и почек, а также нервной системы. Есть в анчоусах фосфор, который принимает участие в регенерации костной ткани, а также он улучшает состояние зубов и костей. Благодаря содержанию кальция улучшается работа мышц. Входит в состав рыбы железо, которое улучшает состояние крови и процесс кроветворение в целом. Есть в ней и фтор, который стимулирует иммунитет и йод необходимый для нормального протекания обменных процессов.